عنوان

اخبار > شرايط براي ورود جدي خيرين و بخش خصوصي در عرصه ساخت بيمارستان فراهم شود/دانشكده‌هاي پزشكي در هرمزگان توسعه يابد


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار هرمزگان در نشست با هيئت امنا و هيئت رئيسه دانشگاه علوم پزشكي استان:

شرايط براي ورود جدي خيرين و بخش خصوصي در عرصه ساخت بيمارستان فراهم شود/دانشكده‌هاي پزشكي در هرمزگان توسعه يابد

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در نشست با هيئت امنا و هيئت رئيسه دانشگاه علوم پزشكي استان هرمزگان از اقدامات و وحدت رويه تيم مديريتي اين دانشگاه در رسيدگي به مسائل و مشكلات بهداشت و درمان هرمزگان قدرداني كرد و بيان داشت: بهداشت و درمان از بخش‌هاي بسيار مهم است و توجه بيشتري به اين مقوله خواهيم داشت تا با تنظيم برنامه‌هاي كوتاه مدت و ميان مدت بخشي از مشكلات آن حل شود.

وي خواستار برنامه‌ريزي در جهت كاهش مرگ و مير مادران باردار در هرمزگان و رسيدن آن به ميانگين مطلوب كشوري شد و افزود: با توجه به وجود مناطق صعب‌العبور در هرمزگان نياز است نسبت به تامين تجهيزات اورژانسي مورد نياز براي اين مناطق اقدام و پيگيري شود.

استاندار هرمزگان با تاكيد بر لزوم ساماندهي هرچه سريع‌تر بيمارستان زنان و زايمان شريعتي بندرعباس، تصريح كرد: در اين راستا اعتبار ويژه‌اي از منابع استان تخصيص مي‌دهيم و با اضافه شدن اعتبارات وزارت بهداشت بايد پروژه بازسازي بيمارستان شريعتي بندرعباس در كمتر از يك سال به سرانجام برسد تا شاهد رفع مشكلات بخش زنان و زايمان در مركز استان باشيم.

همتي همچنين بر لزوم برنامه‌ريزي براي كنترل و به حداقل رساندن سوءتغذيه در هرمزگان تاكيد كرد و اظهار داشت: برنامه‌هاي بهداشتي و تغذيه مناسب و همچنين آموزش عمومي سبك زندگي در هرمزگان بايد اجرا شود تا با آموزش مستمر بتوانيم جامعه‌اي سالم داشته باشيم.

وي استفاده از ظرفيت خيرين و سرمايه‌گذاران بخش خصوصي را در زمينه بهداشت و درمان بسيار مهم برشمرد و گفت: دولت، بخش خصوصي و خيرين بايد براي بهبود وضعيت بهداشت و درمان در كنار هم قرار گيرند و بخش خصوصي بايد به طور جدي در اين عرصه وارد كار شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان كرد: بايد راه را هموار كنيم تا خيرين و بخش خصوصي بيشتر در عرصه ساخت بيمارستان و مراكز درماني وارد شوند و از ساخت بيمارستان‌هاي تخصصي همچون بيمارستان قلب و چشم توسط بخش خصوصي در هرمزگان حمايت مي‌كنيم.

همتي خواستار توسعه آموزش پزشكي و پيراپزشكي در هرمزگان شد و اضافه كرد: نياز است دانشكده‌هاي پزشكي در شرق و غرب هرمزگان ايجاد و توسعه يابد.


١٠:٣٦ - 1396/08/27    /    شماره : ٦٤٢٩    /    تعداد نمایش : ١٣١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار

وبسایت معاونت توسعه ومدیریت در دست طراحی ...