عنوان

اخبار > استاندار پولیای ایتالیا به هرمزگان سفر می‌کند/لزوم بهره‌مندی مناسب از بازار کشورهای حاشیه خلیج‌فارس در رونق صادرات


  چاپ        ارسال به دوست

رئوفی در شورای هماهنگی و مدیریت روابط خارجی استان:

استاندار پولیای ایتالیا به هرمزگان سفر می‌کند/لزوم بهره‌مندی مناسب از بازار کشورهای حاشیه خلیج‌فارس در رونق صادرات

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، علی رئوفی در ششمین جلسه شورای هماهنگی و مدیریت روابط خارجی استان هرمزگان با اشاره به اهمیت توسعه روابط با کشورهای مختلف به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس، عنوان كرد: شورای هماهنگی و مدیریت روابط خارجی استان گسترش و تعمیق بیش از پیش روابط با کشورهای حاشیه خلیج فارس را به صورت جدی در دستور کار قرار دهد.

وي ادامه داد: کشورهای حوزه خلیج فارس ظرفیت بسیار خوبی برای صادرات انواع محصولات تولیدی استان به ویژه محصولات کشاورزی و حوزه صنایع معدنی استان هرمزگان هستند.

رئوفی با اشاره به اهمیت استفاده مناسب از بازار کشور قطر در صادرات انواع محصولات، تصريح كرد: محصولات ارسالی به کشور قطر به ویژه محصولات کشاورزی به صورت استاندارد و با رعایت  معیارهای مورد نظرکشور مقصد ارسال شود تا این بازار مهم از دست نرود.

معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان از سفر استاندار استان پولیای کشور ایتالیا به هرمزگان خبر داد و اظهار داشت: استاندار پولیای ایتالیا با هدف تعمیق و گسترش روابط بین دو استان به احتمال زیاد اواخر آذر و یا اوایل دی‌ماه سال جاري به هرمزگان سفر خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه توانمندی‌های هرمزگان در کشور عمان، بيان داشت: سومین نمایشگاه توانمندی‌های هرمزگان در کشور عمان با هدف معرفی ظرفیت‌های بخش خصوصی استان اواخر دی‌ماه و یا اوایل بهمن ماه سال جاري درکشور عمان برپا خواهد شد که بخش خصوصی از این فرصت به صورت مناسب استفاده کند.

همچنین در این جلسه سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان با اشاره به نزديكي فرهنگی مردم عمان و استان هرمزگان، عنوان كرد: در برپایی نمایشگاه توانمندی‌های هرمزگان به انتقال ظرفیت‌های فرهنگی استان به ویژه در حوزه صنایع دستی توجه ویژه شود.

رضا مدرس افزود: معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان در این نمایشگاه توانمندی‌ها موضوع مهم دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد، زیرا بخش گردشگری صنعت نوظهوری است که می تواند زمینه‌ساز رونق بسیاري از بخش‌ها باشد.


١٠:٠٢ - 1396/08/07    /    شماره : ٦٢٢٤    /    تعداد نمایش : ٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار

وبسایت معاونت توسعه ومدیریت در دست طراحی ...