عنوان

اخبار > سواحل مكران دروازه طلايي ايران است/بايد ظرفيت هاي سرمايه گذاري در سواحل مكران را معرفي كنيم


  چاپ        ارسال به دوست

معاون امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان:

سواحل مكران دروازه طلايي ايران است/بايد ظرفيت هاي سرمايه گذاري در سواحل مكران را معرفي كنيم

به گزارش روابط عمومی معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع  استانداری هرمزگان، علي رئوفي در نشست هماهنگي همايش بين المللي معرفي ظرفيت هاي سرمايه گذاري و توسعه پايدار سواحل مكران، عنوان كرد: سواحل مكران دروازه طلايي ايران اسلامي است كه توسعه آن با توجه به فرمايشات و تاكيدات مقام معظم رهبري به صورت ويژه در دستور كار دولت تدبير و اميد قرار گرفته و در حال عملياتي شدن است و از اين فرصت براي رشد و توسعه سواحل مكران در محدوده استان هرمزگان بايد بهترين بهره را برد تا مردم شهرستان هاي جاسك، سيريك و ميناب عوايد اجراي اين طرح بزرگ را از نزديك لمس كنند.

وي تصريح كرد: با توجه به برگزاري همايش بين المللي معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري و توسعه پايدار در سواحل مكران در بهمن ماه سال جاري در چابهار سيستان و بلوچستان با حضور سرمايه گذاران داخلي و خارجي بايد از اين فرصت براي معرفي  پتانسيل ها  و ظرفيت هاي سرمايه گذاري هرمزگان به سرمايه گذاران داخلي و خارجي بهره ببريم.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با اشاره به گستره سواحل بكر مكران از خليج فارس تا خليج گواتر، افزود: اين سواحل بكر خدادادي فرصتي بي نظير براي جذب سرمايه گذاران  و توسعه و عمران شهرستان هاي جاسك، سيريك و ميناب است.

رئوفي خاطرنشان كرد: با توجه به برنامه ملي و راهبردي توسعه سواحل مكران بايد بيشترين تلاش را براي رشد و توسعه شهرستان هاي جاسك ، سيرك و ميناب از محل اعتبارات و سرمايه گذاري هاي توسعه سواحل مكران بكار برد.

مديركل جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري هرمزگان نيز در اين جلسه بيان داشت: با توجه به شركت سرمايه گذاران داخلي و خارجي و همچنين حضور معاون اول رئيس جمهور و پنج وزير در اين همايش اهميت آن براي استان هرمزگان دو چندان است.

مسعود پاكزاد ادامه داد: در اين همايش بزرگ بيش از 350 سرمايه گذار خارجي شركت دارند  و اين همايش كاري بزرگ و ملي است كه بايد براي توسعه استان از آن به بهترن نحو ممكن بهره برد.

وي خاطرنشان كرد: به گونه اي بايد برنامه ريزي كرد كه هرمزگان در اين همايش بزرگ مظلوم نماند و فرصت هاي سرمايه گذاري اين استان در محدوده شهرستان هاي جاسك، سيريك و ميناب  به شركت كنندگان معرفي و آنها ترغيب به سرمايه گذاري در استان شوند.

پاكزاد گفت:  با توجه به استقبال هندي ها از سرمايه گذاري در بندر چابهار بايد شرايطي فراهم شود اين سرمايه گذاران به سمت سواحل هرمزگان نيز جذب شوند و موانع موجود بر سر سرمايه گذاري در اين مناطق براي سرمايه گذاران مرتفع شود.

مديركل جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري هرمزگان افزود: سواحل هرمزگان پتانسيل هاي متفاوت تري نسبت به چابهار دارد كه اين امر ترغيب كننده سرمايه گذاران است.

پاكزاد اظهار داشت: جلسه  هماهنگي  دستگاه ها با تاكيد شخص استاندار صورت گرفته و استاندار هرمزگان تاكيد دارد همه شركت هاي خصوصي و دولتي  كه به نوعي در توسعه سواحل مكران نقش دارند در اين همايش مهم شركت كنند و شركت هاي خارجي را براي سرمايه گذاري در استان جذب و ترغيب  كنند.

مديركل هماهنگي امور اقتصادي استانداري هرمزگان نيز در اين جلسه  با اشاره به فرصت هاي بي نظير صنعتي ، خدماتي ، كشاورزي ، صنايع نفت ، گاز ، پتروشيمي و شيلات در محدوده سواحل مكران، عنوان كرد: در اين زمينه ها بايد ظرفيت هاي هرمزگان به سرمايه گذاران داخلي و خارجي بيش از بيش در محدوده سواحل مكران معرفي شود.

مسعود هنديان افزود: با توجه به حركت و سمت سوي سرمايه گذاري ها به سمت صنايع دريا محور اين ظرفيت بايد بيش از بيش مورد توجه و اقبال مديران قرار گيرد.

وي اضافه كرد: سواحل مكران به دليل موقعيت ويژه آنها نظير دسترسي به اقيانوس ها و آبهاي آزاد جهان بسيار مستعد براي سرمايه در زمينه هاي نفت ، گاز ، پتروشيمي ، شيلات و صنايع به ويژه صنايع دريا محور است.

مديركل هماهنگي امور اقتصادي استانداري هرمزگان تصريح كرد: طرح هاي سرمايه گذاري بسياري  در محدوده سواحل مكران شناسايي شده كه در حال جانمايي براي جذب سرمايه گذاران هستند.

وي گفت: با توجه به آنكه هرمزگان روز به روز  در حال رشد و توسعه است و اين استان استاني توسعه اي مي باشد بايد تلاش كرد بيشترين سرمايه گذاري ها در خصوص سواحل مكران جذب سواحل موجود در محدوده هرمزگان نظير سواحل جاسك، سيريك و ميناب شود  تا شاهد رونق و عمران بيش از پيش اين مناطق باشيم.

مديركل امور اقتصادي و دارايي استان هرمزگان نيز در اين جلسه خاطرنشان كرد:  با توجه به شرايط مناسبي كه براي جذب سرمايه گذاري ها خارجي در كشور فراهم شده، اين همايش بتهرين فرصت براي جذب سرمايه گذاران خارجي مي باشد و با توجه به روند مثبتي كه به وجود آمده است سرمايه گذاران نيز مشتاق به سرمايه گذاري در كشور و به ويژه زمينه مقوله مهم توسعه سواحل مكران هستند.

علي ابراهيمي افزود: بخش هاي دولتي و خصوصي در كنار هم بايد براي رشد سواحل مكران تلاش كنند و ناهماهنگي هاي موجود بين اين بخش ها در جلسات مشترك برطرف شود.

وي افزود: مهم است كه از اين فرصت به وجود آمده بهترين استفاده را براي جذب سرمايه براي رشد و توسعه سواحل مكران داشته باشيم.

همايش بين المللي معرفي ظرفيت هاي سرمايه گذاري و توسعه پايدار در سواحل مكران با محوريت ظرفيت هاي سرمايه گذاري استان هاي هرمزگان و سيستان و بلوچستان بهمن ماه سال جاري در بندرچابهار برگزار مي شود.


١٨:٢٨ - 1395/11/06    /    شماره : ٤٠٢٩    /    تعداد نمایش : ١٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار

وبسایت معاونت توسعه ومدیریت در دست طراحی ...