عنوان

اخبار > دانشگاه فرهنگيان زير بناي توسعه كشور است/نقش مهم معلمان و اساتيد در مبارزه با تهاجم فرهنگي


  چاپ        ارسال به دوست

رئوفي در گردهمايي معاونان توسعه مديريت و دانشجويي دانشگاه فرهنگيان:

دانشگاه فرهنگيان زير بناي توسعه كشور است/نقش مهم معلمان و اساتيد در مبارزه با تهاجم فرهنگي

به گزارش روابط عمومی معاونت هماهنگي مور اقتصادي و توسعه منابع  استانداری هرمزگان، علي رئوفي در گردهمايي سراسري معاونان توسعه منابع و امور دانشجويي دانشگاه هاي فرهنگيان سراسر كشور كه در بندرعبس برگزار شد، با اشاره به ارتحال ناگهاني آيت الله هاشمي رفسنجاني رئيس فقيد مجمع تشخيص مصلحت نظام، عنوان كرد: آيت الله هاشمي با هدف  ارائه نگاهي نو و جديد  به مساله فلسطين اقدام به ترجمه كتاب در خصوص اين كشور پرداخت كه اين كتاب به چاب دوم و سوم رسيده است.

وي به تاليف كتاب امير كبير توسط آيت الله هاشمي رفسنجاني اشاره و در اين رابطه افزود:  در پي تخريب چهره اميركبير از سوي نوگرايان و غرب گرايان كه وي را فردي لائيك معرفي نموده  بودند آيت الله هاشمي براي جلوگيري از ظلم در حق امير كبير كه شخصيتي ملي و مذهبي بود  اقدام به تاليف كتاب اميركبير قهرمان مبارزه با استعمار نمود.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان ادامه داد: وقتي فردي وارد عالم سياست مي شود سياست همه جوانب  زندگي يك فرد را تحت شعاع قرار مي دهد و اين عامل  باعث شد آيت الله هاشمي فقط به عنوان يك سياست مدار شناخته شود ولي هم اكنون وي را به عنوان يك آموزگار صبر و ايثار مي شناسيم كه از زواياي پنهان زندگي اين شخصيت بود و  كمتر كسي  با اين ويژگي اين عالم آشنا بود.

وي در ادامه با اشاره به اهميت وجود دانشگاه فرهنگيان در كشور، اظهار داشت: اين دانشگاه به تربيت معلمان و اساتيدي مي پردازند كه با بخش عظيمي از جامعه در ارتباط هستند و اين موضوع اهميت اين مركز فرهنگي را دو چندان مي كند و فارغ التحصيلان دانشگاه وظيفه مهم تعليم و تربيت را بر عهده دارند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با اشاره به اهميت سرمايه گذاري آموزش و پرورش بر روي مراكز پيش دبستاني ، دبستان ها و متوسطه اول و دوم و دانشگاه فرهنگيان، بيان داشت: اگر مي خواهيم كشور را بسازيم و آينده ايران را تضمين كنيم از اين مقاطع مهم نبايد غفلت كنيم و همه برنامه ريزي ها ما بايد بر محور تعليم و تربيت در دانشگاه فرهنگيان باشد زيرا اين دانشگاه زير بناي توسعه كشور است.

 

رئوفي به نقش معلم در كلاس درس با  بيان خاطره اي از دكتر سحابي  اشاره كرد و تصريح كرد: معلماني كه در دانشگاه فرهنگيان تربيت مي شوند وظيفه سنگين تعليم و تربيت نسل هاي آينده و آينده سازان كشور را بر عهده دارند.

 

وي اظهار داشت: معلمان و اساتيد در كلاس درس بايد به تربيت دانش آموزان و دانشجوياني  بپردازند كه اشراف نظري ، تسلط تخصصي و بينش پژوهشي داشته باشند .

 

وي با اشاره به اهميت كار هاي پژوهشي در دانشگاهها خاطرنشان كرد : دانشگاه ها بايد ازآموزش محوري به سمت پژوهش محوري با هدف توليد علم ، ايجاد رفاه و ثروت حركت كنند.

 

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان تصريح كرد: گام مثبتي كه دانشگاه ها در چند سال اخير به سمت آن حركت كرده اند تربيت نيروهايي است كه به سمت ايجاد شركت هاي دانش بنيان حركت كرده اند و دستاورد  اين شركت ها توليد  ثروت و اشتغال در كشور بوده است.

 

رئوفي با اشاره به اهميت بالا بردن سطح كيفيت به همراه كميت در دانشگاههاي كشور  در اين رابطه خاطرنشان كرد: مراكز آموزش عالي بايد به سمت افزايش كيفيت و افزايش معلومات در دانشجويان حركت كنند .

 

وي در ادامه با اشاره به تهاجم فرهنگي دشمنان عليه كشورف افزود: بايد با تفكر و انديشه به مبارزه با تهاجم فرهنگي دشمنان بپردازيم .

 

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان  اضافه كرد: به مراتب گسترش تهاجمات فرهنگي در شبكه هاي ماهواره اي ، تلوزيوني و فضاي مجازي ما هم بايد در اين عرصه ها خود را بيش از پيش تقويت و با همين ابزار ها متقابلاً به مبارزه بايد تهاجمات فرهنگي دشمنان انقلاب  بپردازيم.

 

رئوفي در همين رابطه افزود: يكي از اقدمات مهم در مبارزه با تهاجمات فرهنگي آموزش  فرهنگ استفاده  صحيح از تكنولوژي هاي جديد در بين احاد جامعه به ويژه  دانش آموزان و دانشجويان است كه وظيفه معلمان و اساتيد در اين زمينه بسيار مهم است.

 

وي با اشاره به اهميت نقش معلم براي دانش آموزان خاطرنشان كرد: دانش آموزان از همه جوانب رفتاري آشكار و پنهان  معلم  شامل اقتدار ، قانون مداري  و مسئوليت پذيري الگو مي گيرند كه اين امر جايگاه معلم را در بين دانش آموزان نشان مي دهد.


١٨:٢٠ - 1395/11/06    /    شماره : ٤٠٢٧    /    تعداد نمایش : ١٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار

وبسایت معاونت توسعه ومدیریت در دست طراحی ...