عنوان

اخبار > صنعت برق هرمزگان پذيراي سرمايه گذاران خارجي است/لزوم ورود سرمايه گذاران به بخش احداث نيروگاه‌هاي تجديدپذير


  چاپ        ارسال به دوست

رئوفي در نشست مشترك با سرمايه‌گذاران روسي:

صنعت برق هرمزگان پذيراي سرمايه گذاران خارجي است/لزوم ورود سرمايه گذاران به بخش احداث نيروگاه‌هاي تجديدپذير

به گزارش روابط عمومي معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع  استانداري هرمزگان، علي رئوفي در نشست مشترك مسئولان هرمزگاني با سرمايه‌گذاران روسي با اشاره به اهميت توسعه صنعت برق در هرمزگان  اظهار داشت: هرمزگان استاني در حال رشد است و وجود جزاير متعدد و صنايع بزرگ در اين استان اهميت توسعه صنعت برق را در هرمزگان دو چندان كرده است.

رئوفي در ادامه اضافه كرد: در حال حاضر بخش مهمي از برق مورد نياز استان هرمزگان از  سه نيروگاه بزرگ مشتمل بر ۱۳۳۰ مگاواتي غرب بندرعباس، 900 مگاواتي در 35 كيلومتري شرق بندرعباس و 650 مگاواتي در 10 كيلومتري شمال بندرعباس تامين مي‌گردد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان در همين رابطه اضافه كرد: مجموع برق مورد نياز استان هرمزگان در حال حاضر 3 هزار مگاوات است كه 2500 مگاوات آن از سه نيروگاه موجود در استان و مابقي از طريق شبكه سراسري بر تامين مي‌گردد.

رئوفي در ادامه تصريح كرد: هرمزگان در زمينه احداث نيروگاه‌هاي سيكل تركيبي، نيروگاه‌هاي تجديدپذير به خصوص توسعه نيروگاه‌هاي خورشيدي آماده استقبال  از سرمايه گذاران خارجي بوده و در اين زمينه‌هاي ظرفيت‌هاي مناسبي براي سرمايه‌گذاري در هرمزگان وجود دارد.

علي رئوفي در همين رابطه اضافه كرد: به دليل شرايط ويژه آب و هوايي در استان هرمزگان نظير وزش بادهاي فصلي و تابش طولاني مدت خورشيدي شرايط مناسبي براي سرمايه‌گذاري در بخش انرژي‌هاي تجديدپذير و ايجاد نيروگاه‌هاي خورشيدي وجود دارد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان در ادامه به اهميت توسعه صنعت برق در جزاير هرمزگان اشاره و در اين رابطه تصريح كرد:  هرمزگان از 14 جزيره بزرگ و كوچك برخوردار است كه توسعه شبكه انتقال برق به جزاير به صورت قابل‌هاي زيردريايي، رودريايي و ايجاد نيروگاه‌هاي جديد در جزاير استان  ظرفيت بسيار مناسبي براي سرمايه‌گذاري سرمايه‌گذاران در جزاير هرمزگان است.

رئوفي در ادامه اظهار داشت: توسعه و گسترش شبكه‌هاي انتقال برق با هدف كاهش تلفات برق زمينه مناسب ديگر صنعت برق هرمزگان براي سرمايه‌گذارن خارجي است.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان در همين رابطه اظهار داشت: هم اكنون درصد اتلاف برق در هرمزگان در شبكه انتقال 17 درصد است كه با سرمايه‌گذاري مناسب در اين بخش اين اتلاف به 7 درصد كاهش خواهد يافت و سرمايه‌گذاري در شبكه انتقال برق ظرفيت مناسب سرمايه‌گذاري است.

رئوفي در ادامه  بر اهميت هوشمندسازي كنتورهاي برق براي كاهش تلفات انرژي در هرمزگان و افزايش راندمان اين بخش اشاره و در اين خصوص خاطر نشان كرد: راه‌اندازي كارخانه ويژه توليد كنتورهاي هوشمند در هرمزگان ظرفيت مناسب سرمايه‌گذاري در هرمزگان براي سرمايه‌گذاران است.

همچنين در اين نشست نماينده شركت سرمايه‌گذار روسي با اعلام آمادگي جهت سرمايه گذاري و تامين مالي پروژه اولويت‌دار برق هرمزگان اظهار اميدواري كرد: به زودي توافقات و مذاكرات صورت گرفته عملياتي و وارد فاز اجرايي گردد.

در پايان اين نشست كه با حضور مسعود پاكزاد مدير كل جذب و حمايت از سرمايه گذاري استانداري هرمزگان، ارجمند مديرعامل شركت توزيع برق و سليمي مدير عامل شركت نيروگاه هاي برق هرمزگان تشكيل شد، مقرر شد طي دو هفته آينده جلسه مجددي با حضور سرمايه‌گذاران روسي و مسئولان هرمزگاني تشكيل و مديران شركت توزيع برق  و شركت نيروگاه‌هاي برق استان پروژه‌هاي سرمايه‌گذاري حوزه‌هاي برق، انرژي و احداث كارخانه كنتور هوشمند برق جهت سرمايه گذاري به سرمايه گذاران روسي اعلام كنند.


١٣:٤٢ - 1395/08/04    /    شماره : ٣٠٤٦    /    تعداد نمایش : ١٥٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار

وبسایت معاونت توسعه ومدیریت در دست طراحی ...