عنوان

اخبار > دومين اجلاس استاني نماز در هرمزگان با محوريت كاهش آسيب هاي اجتماعي برگزار مي شود


  چاپ        ارسال به دوست

رئيس شوراي اقامه نماز استانداري هرمزگان خبر داد:

دومين اجلاس استاني نماز در هرمزگان با محوريت كاهش آسيب هاي اجتماعي برگزار مي شود

به گزارش روابط عمومی معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع  استانداری هرمزگان، علي رئوفي در نشست شوراي اقامه نماز استانداري هرمزگان كه با دستور كار نقش نماز در كاهش آسيب هاي اجتماعي در جامعه برگزار شد، عنوان كرد: نماز به‌عنوان ستون دین و راه رستگاری بشر، بهترین جلوه پرستش و عبادت خداوند است.

وي با بیان اینکه اصلاح جامعه و جلوگیری از تخلفات، بزهکاری و مفاسد اجتماعی از کارکردهای نماز و تأثیر آن است، افزود: رعایت انضباط و توجه به حقوق دیگران از جمله آثار نماز است که نبود آن موجب گرفتاری جوامع بشری می‌شود.

رئيس شوراي اقامه نماز استانداري هرمزگان با اشاره به ویژگی‌های فرد نمازخوان، گفت: نمازخوان واقعی انضباط فردی و اجتماعی را رعایت می‌کند، برای حقوق و آبروی دیگران اهمیت قائل می‌شود و به مال و منال دیگران تجاوز نمی‌کند.

وی توجه بیشتر خانواده‌ها به ایجاد ارتباط نوجوانان با این فریضه الهی را خواستار شد و تصریح کرد: اهمیت ندادن به نماز اول وقت، ناآگاهی از ارزش و برکات آن از جمله علل کم توجهی برخی نوجوانان به نماز است.

رئوفي سختگیری‌های بی‌مورد و فشارهای غیرمنطقی برخی بزرگترها، وجود دوستان ناباب و نااهل و شرکت در اجتماعات نامناسب را از دیگر علل دور ماندن یا ترک نماز برخی نوجوانان و جوانان عنوان  کرد.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان با بیان اینکه خانواده‌ها و نهادهای متولی با اجرای برنامه‌های آموزشی و ترویجی نماز می‌توانند گامی موثر در جهت سلامت اجتماعی کشور بردارند، اظهار داشت: نماز موثرترین و کم هزینه ترین عامل پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در بین اقشار مختلف است.

رئيس شوراي اقامه نماز استانداري هرمزگان  در ادامه  از برگزاری اجلاس استاني  نماز در آبان ماه امسال خبر داد و در اين رابطه گفت: دومين اجلاس استاني  نماز با محوریت تاثیر نماز در حوزه آسیب‌های اجتماعی در آبان سال جاري  در استان هرمزگان  برگزار می‌شود.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان خاطر نشان كرد: پرداختن به آسیب‌هایی مانند اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی و آسیب‌های فضای مجازی و سایبری از محورهای اصلی مورد بحث در دومين اجلاس استاني  نماز در استان  است که می‌تواند زمینه پیشگیری و درمان آسیب‌های اجتماعی را فراهم کند.


١٣:٣٦ - 1395/08/04    /    شماره : ٣٠٤٥    /    تعداد نمایش : ١٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار

وبسایت معاونت توسعه ومدیریت در دست طراحی ...