عنوان

اخبار > برنامه های هفته پژوهش و فناوري آذر ماه در هرمزگان برگزار می شود/پژوهشگران و نوآوران برتر استان تجليل مي شوند


  چاپ        ارسال به دوست

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان خبر داد:

برنامه های هفته پژوهش و فناوري آذر ماه در هرمزگان برگزار می شود/پژوهشگران و نوآوران برتر استان تجليل مي شوند

به گزارش روابط عمومی معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع  استانداری هرمزگان، علي رئوفي معاون در نشست كارگروه تخصصي پژوهش ، آموزش ، فناوري و نوآوري استان هرمزگان، با اشاره به در پيش بودن هفته  پژوهش و فناوري در استان ها و به تبع آن هفته ملي پژوهش و فن آوري در آذرماه سال جاري، عنوان کرد: هفته پژوهش و فناوري فرصت مناسبي براي توجه  و تمركز ويژه به حوزه  پژوهش و فناوري دركشور است، تا عموم مردم از فعاليت ها و دستاوردهاي حوزه  پژوهش و فن آوري اطلاع يابند و همچنين فرصتي است تا  فعالان اين عرصه دستاورد ها و ايده هاي پژوهشي خود را به نمايش عموم بگذارند.

وی در ادامه از برگزاري برنامه های هفته پژوهش و فناوري در استان هرمزگان در آذرماه سال جاري خبر داد و اظهار داشت: همزمان با برگزاري هفته پژوهش و فناوري در استان هرمزگان نمايشگاه  دستاورد هاي پژوهشي استان در طول يك سال اخير به منظورآشنايي عموم مردم استان برپا خواهد شد.

رئيس كارگروه تخصصي پژوهش، آموزش ، فناوري و نوآوري استان هرمزگان خاطرنشان كرد : در طول برگزاري هفته پژوهش و فن آوري در استان هرمزگان از پژوهشگران و نوآوران برتر استان تجليل بعمل خواهد آمد.

رئوفي  در ادامه به اهداف برگزاري هفته پژوهش و فناوري در سطح ملي و استان ها اشاره كرد و افزود: ترويج فرهنگ پژوهش و فناوري ، تشويق و ترغيب پژوهشگران و فناوران به توليد بيشتر علم  و فناوري ، تبيين وضعيت موجود پژوهش و فناوري ، شناسايي و عرضه يافته هاي پژوهشي و فناوري ، بستر سازي براي تجاري سازي يافته هاي پژوهشي و فناوري ، برقراري ارتباط سازنده ميان پژوهشگران و فناوران دستگاههاي اجرايي و خريداران دستاورد ها،  تقويت ارتباط دانشگاه با صنايع و ايجاد فضاي تعاملي  براي آشنايي فعالان حوزه پژوهش و فناوري با همديگر از اهداف مهم  برگزاري هفته پژوهش و فناوري در سطح ملي و همچنين درسطح استان هاست.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان بیان داشت: در هفته پژوهش و فناوري فعاليت هاي پژوهشي  و فناوري يكساله دانشگاه هاي استان موسسات پژوهشي مراكز رشد و پارك هاي علم و فناوري و دستگاههاي اجرايي  استان مورد ارزيابي قرار مي گيرد.

رئوفي گفت: بالا بردن حساسيت مديران دستگاه ها و توجه مديران استاني به فعاليت هاي پژوهشي و فناوري  از اهداف ديگر برگزاري هفته پژوهش در هرمزگان است.

معاون هماهگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان تصريح  كرد: برگزاري جشنواره تجليل از برگزيدگان پژوهش و فناوري استان ، برگزاري جشنواره ايده هاي برتر  و حمايت از بازار ايده ها در استان و تجليل از برگزيدگان و پژوهشگران دانش آموزي در استان از ديگر برنامه های هفته پژوهش و فناوري در هرمزگان خواهد بود.


١٣:٢١ - 1395/08/04    /    شماره : ٣٠٤٣    /    تعداد نمایش : ١٣٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار

وبسایت معاونت توسعه ومدیریت در دست طراحی ...