عنوان

اخبار > فرمانداران هرمزگان ستادهاي شهرستاني امر به معروف و نهي از منكر را تشکیل دهند/شناسايي 700 مصداق معروف و منكر در دستگاه هايي اجرايي


  چاپ        ارسال به دوست

رئوفي در گردهمايي مسئولان امر به معروف و نهي از منكر استان:

فرمانداران هرمزگان ستادهاي شهرستاني امر به معروف و نهي از منكر را تشکیل دهند/شناسايي 700 مصداق معروف و منكر در دستگاه هايي اجرايي

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مديريت و منابع انساني استانداري هرمزگان، علي رئوفي در گردهمايي مسئولان و دست اندركاران شوراي امر به معروف نهي از منكر استان هرمزگان با اشاره به اهميت عمل به فريضه مهم امر به معروف و نهي از منكر، بيان داشت: خداوند تبارك و تعالي در قرآن  در خصوص موضوع نظارت در جامعه بر تذكر تاكيده فرموده اند و در خصوص پياده سازي اين فريضه مهم اسلامي در جامعه به پيامبر مكرم اسلام (ص) تاكيد داشته اند.

وی ادامه داد: يكي از عوامل مهم توسعه و پيشرفت برخي كشورها پياده سازي موضوع مهم نظارت و بازرسي در اين كشور هاست.

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري هرمزگان در ادامه به يكي از عوامل مهم وقوع فساد در دستگاه هاي اجرايي اشاره كرد و در اين خصوص بيان داشت: يكي از عوامل مهم وقوع فساد و عدم كارايي دستگاه هايي اجرايي تفاوت بين  حرف و عمل مسئولان است و اگر  مسئولان در عمل به وظايف خود اقدام  كنند مردم نيز از آنها الگو برداري مي كنند زيرا همواره نگاه مردم به عمل  مسئولان نظام است.

رئيس شوراي امر به معروف و نهي از منكر استانداري هرمزگان  در ادامه با اشاره به حديثي از اميرالمومنين (ع) بيان داشت:  پايندگي دين و شريعت در جامعه به پياده سازي فريضين مهم امر به معروف و نهي از منكر است  و كسي كه نسبت به منكر با دست ، دل و زبان در جامعه بي تفاوت باشد مانند مرده اي  بي جان در بين مردم است.

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري هرمزگان تصريح كرد: اصل هشتم قانون اساسي به فريضين مهم امر به معروف و نهي از منكر و  وظايف متقابل  دولت و مردم نسبت به يكديگر در خصوص عمل به اين فريضين  اشاره دارد.

رئوفي به يكي از عوامل مهم برتري مومنين نسبت به يكديگر اشاره كرد و بيان داشت: بر اساس آيات صريح قرآن كريم امتياز برخي از ما نسبت به همديگر اين است كه برخي از ما ديگران را  دعوت به خير و نيكي يعني ترويج معروف مي كنيم .

وی با اشاره  به تصويب قانون امر به معروف و نهي از منكر در مجلس شوراي اسلامي  و ابلاغ آن به دولت براي اجرا، اظهار داشت: اين دستورالعمل طي نامه اي مشترك به امضاء استاندار محترم و نماينده محترم ولي فقيه در استان  به تمامي ارگان ها ، موسسات ، و كارخانه جات و فرمانداري ها جهت اجراي آن ارسال شده است.

رئوفي گفت: مسئولان دستگاه هاي اجرايي ، موسسات و كارخانجات  نسبت به راه اندازي شوراي امر به معروف و نهي از منكر در مجموعه هاي خود با هماهنگي ستاد استان اقدام كنند و جهت پياده سازي اين فريضين وارد عمل شوند و با برگزاري جلسات ماهانه نسبت به شناسايي  معروف و منكر در دستگاه هاي تحت مديريت خود و نسبت به نهادينه سازي فريضه مهم امر به معروف و نهي از منكر اقدام كنند.

وی خاطرنشان كرد: نزدیک به 700 مصداق معروف و منكر در دستگاه هايي اجرايي توسط ستاد استان شناسايي شده است كه مديران   نسبت به اجرايي كردن اين مصاديق اقدام كنند.

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري هرمزگان تصريح كرد : تمامي فرمانداري ها استان هرمزگان نيز با هماهنگي ستاد امر به معروف و نهي از منكر استان نسبت به تشكيل ستادهاي شهرستاني فريضه مهم امر به معروف و نهي از منكر اقدام كنند.

رئوفي اضافه کرد: يكي از ملاك هاي مهم ارزشيابي مديران در جشنواره  شهيد رجايي پياده سازي فريضه مهم امر به معروف و نهي از منكر در مجموعه ها تحت مديريت آنهاست.

رئيس شوراي امر به معروف و نهي از منكر استانداري هرمزگان در ادامه بيان داشت: هر شش ما يك بار عملكرد مديران دستگاه هايي اجرايي و فرمانداران استان هرمزگان در خصوص پياده سازي فريضه مهم امر به معروف و نهي از منكر با توجه به معيار ها و شاخص هاي تعيين شده از سوي ستاد مركزي كشور توسط  ستاد استان هرمزگان مورد ارزيابي قرار مي گيرند و گزارش آن به  نماينده محترم ولي فقيه در استان و استاندار محترم  هرمزگان ارائه مي شود.

در پایان این گردهمایی از مسئولان و دست اندركاران برتر شوراي امر به معروف نهي از منكر استان هرمزگان تجلیل شد.


١٥:٣٤ - 1395/03/18    /    شماره : ١٧٣١    /    تعداد نمایش : ١١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار

وبسایت معاونت توسعه ومدیریت در دست طراحی ...